RECENZJE

"Video Girl Ai" tom 3

W tym tomie jest znacznie mniej humoru, który bardzo umilał czytanie o miłosnych rozterkach głównego bohatera. Zrobiło się bardziej dramatycznie, Moteuchi poświęca się, by odzyskać Ai, a finał tego wątku jest bardzo zaskakujący. Pojawia się nowa panienka w życiu Moteuchiego, Nobuko, która stara się bardzo, by zostać jego dziewczyną. Ta dodatkowa komplikacja sytuacji, którą wprowadził autor, nie jest jedynym problemem, z którym będzie się musiał zmierzyć główny bohater.

W sumie rozterki miłosne Moteuchiego wychodzą na pierwszy plan tak mocno, jak nigdy wcześniej, gdy w centrum uwagi była Ai. Teraz komiks zrobił się mniej wesoły i nieco mniej ciekawy. Nadal jednak pozostaje przyjemną historią miłosną, trochę nawet bardziej rozbudowaną, niż wcześniej. Na początku tomu dostajemy dodatkowo większą dawkę fantastyki. Więcej tu, niż w poprzednich częściach, erotyki - Ai na początku przez pewien czas jest zupełnie naga, później zachowuje się bardzo otwarcie. Paradoksalnie osłabia to wrażenie i mniej bawi.

Przy okazji wprowadzenia postaci Nobuko wyszła na wierzch nieprzyjemna wada rysunku Katsury. Okazuje się, że Moemi, Nobuko i Ai mają niemal identyczne twarze (Ai ma trochę inne oczy), co w przypadku dwóch pierwszych dziewczyn w pewnym momencie utrudnia ich identyfikację (mają podobne fryzury). Poza tym rysunki są przyjemne, czyste, sporo w nich szczegółów. Co prawda Katsura nie używa zbyt mocno przerysowań charakterystycznych dla komiksów japońskich, ale ich delikatnych wersji tu nie brakuje, co ułatwia nieco odbiór fabuły (emocje są mocniej zaznaczone, niż to jest w rzeczywistości).

[Jarek Obważanek]

Scenariusz i rysunki: Masakazu Katsura
Tłumaczenie: Aleksandra Watanuki
Wydawca: Waneko
Liczba stron: 200
Format: 116 x 169 mm
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: kioski
Cena: 15,90 zł

Poglądy wyrażane w recenzjach są osobistymi odczuciami ich autora i nie powinny być uznawane za prawdy objawione.

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa