RECENZJE

"Zapiski detektywa Kindaichi" tom 3

Zagadka morderstw w wiosce cudzoziemskich rezydencji kończy się z prawdziwym wykopem. Znów scenarzysta trochę przesadził w przypadku pierwszego morderstwa, ale każde następne zostało obmyślone bardzo sprytnie. Zakończenie tej historii jest dość obszerne, bo zajmuje pół tomu. Czytelnik bez przerwy zaskakiwany jest przez wyjaśnienia Kindaichiego oraz wydarzenia, które w ich wyniku następują. Jak zwykle nie brakuje krwii, jest mocno i brutalnie. Bardzo szokująca i poruszająca historia kryminalna.

W drugiej opowieści scenarzysta sprytnie pozbył się Miyuki, ale nie zabrakło w niej detektywa Kenmochi. Pewne schematy się powtarzają, co robi się powoli wyznacznikiem serii - znów niedostępne pomieszczenia, znów zamknięta grupa osób. Tym razem jest to ekipa filmowa, która zatrzymała się w odciętej od świata górskiej posiadłości, chcąc w niej realizować częściowo aranżowany reality show. Wśród aktorów jest Kindaichi. Powtarza się też kolejny schemat - znów chodzi o serię morderstw. Tym razem dokonuje ich śnieżny demon w akcie zemsty. Kim jest śnieżny demon? Na to pytanie oprócz Kindaichiego i Kenmochiego będzie próbował odpowiedzieć również nadinspektor Akechi. Ma on zamiar udowodnić Kindaichiemu, że jakiś dzieciak nie może być lepszym detektywem od niego. Mimo oparcia historii na znanych już wcześniej schematach akcja intryguje i wciąga. Jak zwykle zagadka wydaje się nie do rozwiązania i mamy do czynienia z ciekawymi postaciami.

Rysunki są czyste, dokładne, z charakterystycznie dla Sato uproszczonymi portretami i realistycznymi sylwetkami, dynamiczne i żywe. Mało dzieje się w drugim planie. Przy okazji jest to kolejna seria (po np. "Dragon Ballu"), której złączone grzbiety tworzą obrazek.

Wielbiciele zagadek kryminalnych powinni być w pełni usatysfakcjonowani tą pozycją.

[Jarek Obważanek]

Scenariusz: Yosaburo Kanari
Rysunki: Fumiya Sato
Wydawca: Waneko
Liczba stron: 184
Format: B6
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: czarno-biały
Cena: 16,50 zł

Poglądy wyrażane w recenzjach są osobistymi odczuciami ich autora i nie powinny być uznawane za prawdy objawione.

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa