RECENZJE

"Mega Komiks prezentuje" nr 4/2002: "Ninja Boy" nr 2

Po raczej lekkim i radosnym pierwszym zeszycie robi się zdecydowanie mniej wesoło. Robi się ponuro i krwawo, o czym po części informuje już okładka. Mały ninja dostaje ostrą lekcję przetrwania. Akcji jest malutko, bo komiks bardzo krótki, choć dość rozbuchany (strzał z łuku przedstawiony jest na dwóch stronach)

Miejsce akcji wzorowane na średniowiecznej Japonii robi się coraz bardziej nierealne i bajkowe, poznajemy bowiem kolejne kreatury je zamieszkujące. Nie ma jednak wątpliwości, że autor zupełnie świadomie przedstawia kraj tylko umownie będący Japonią.

W rysunkach wciąż nieco wzorowane na Toriyamie twarze i przesadzone mięśnie, duża dynamika i przesadne szafowanie miejscem. Nie podoba mi się przesada ze strony grafików, to znaczy komputerowe rozmycia i zamazania pogłębiające przestrzeń czy zwiększające prędkość. Zupełnie tak, jakby nie dało się tego przedstawić tradycyjnymi środkami. Na samym początku zeszytu denerwują dodatkowo dziwne zbliżenia szkiców oraz kadry w negatywie (biel zamiast czerni, czerwień zamiast zieleni). Kolorki oczywiście wciąż soczyste, komputerowe, typowe z drobnymi przebłyskami czegoś ciekawszego, nieszablonowego.

W sumie kilka chwil niezobowiązującej, lecz już nie takiej lekkiej rozrywki. Druga część kosztuje tyle samo co pierwsza, mimo objętości mniejszej o 8 stron. To ewidentne naciąganie czytelnika.

[Jarek Obważanek]

Scenariusz: Allen Warner i Ale Garza
Rysunki: Ale Garza i Dan Norton
Kolory: Guy Major
Wydawca: Fun Media
Liczba stron: 24
Format: B5
Oprawa: miękka
Papier: błyszczący
Druk: kolor
Dystrybucja: kioski
Cena: 5,90 zł

Poglądy wyrażane w recenzjach są osobistymi odczuciami ich autora i nie powinny być uznawane za prawdy objawione.

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa