RECENZJE

"P Lux" nr 1

Na Drugich Warszawskich Spotkaniach Komiksowych swą premierę miał nowy magazyn stworzony przez Produkt Crew - "D Lux". Następnie miał trafić do szerszej sprzedaży ze zmienioną ilustracją na okładce, ale okazało się, że nazwa jest już zarezerwowana i pismo musiało zostać przemianowane na "P Lux". Od pierwotnej wersji różni się wyłącznie okładką, zawartość została dokładnie taka sama, nawet logo D Luxu pozostało. Jest to bardzo logiczne rozwiązanie, nie trzeba było robić nowych materiałów drukarskich. W środku magazynu wiele atrakcji.

"Parish" Śledzia ma intrygujący scenariusz i bardzo dobre rysunki, chociaż na niektórych widać pośpiech. Świat przedstawiony w komiksie jest ciekawy a fabuła barwna. Bawi nazwa "blutenbord", czyli "krew i deska", Śledziu daleko nie szukał a brzmi całkiem dobrze.

Śledziu dał innym twórcom zrobić swoje wersje "Osiedla Swoboda". Marian i Simson znakomicie wpasowali się w klimat serii. Fabuła jest ciekawa a pointa zabawna, komiks bardzo dobry. Wersja FILa jest typowa dla jego twórczości. Fabuła zawiera niewybredne, choć całkiem dobre, dowcipy i swobodne słownictwo, rysunki są uproszczone. Wersja Ciszaka jest brzydka i nieciekawa. Niezdecydowany styl rysunków, który ciągle się zmienia, chociaż część kadrów jest całkiem dobra. Scenariusz kiepski. Dodatkowo w Lux Galerii osiem ilustracji na temat "Osiedla".

Komiks Chmielewskiego i Janickiego jest znakomity. Ciekawe rysunki i świetne rysunki.

W "Stanie Woyennym" Myszkowski zaprezentował zupełnie inny styl, niż znany dotychczas. Wygląda to ciekawie, chociaż miejscami sprawia wrażenie nie do końca przemyślanego i zbyt pośpiesznie wykonanego, w odróżnieniu od bardzo dobrej ilustracji na okładce. Scenariusz Śledzia jest interesujący.

W sumie bardzo udany magazyn.

[Jarek Obważanek]

Wydawca: Niezależna Prasa
80 stron, format A4, miękka oprawa, papier matowy, czarno-biały
Cena: 9,99 zł

Poglądy wyrażane w recenzjach są osobistymi odczuciami ich autora i nie powinny być uznawane za prawdy objawione.

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa