RECENZJE

"Trolle z Troy" tom 1: "Opowieść o Trollu"

Głównymi bohaterami są Troll Tertram oraz jego adoptowana córka Waha, która jest człowiekiem o bardzo ciekawej magicznej zdolności. Akcja serii toczy się w tym samym świecie fantasy, co przygody Lanfeusta, ale dwa wieki wcześniej. Tetram jest dziadkiem Hebiusa, o czym wspomina ten drugi.

Ponieważ głównymi bohaterami są Trolle, mamy możliwość obejrzenia ich barwnego życia w społeczności. W chacie Tetrama za obrus służy ludzka skóra a za kwiatek służy roślina mięsożerna. W początkowej części nie brak znakomitego humoru, najzabawniejsza część toczy się w Eckmul, gdzie zostaje uformowana drużyna, której celem jest pozbycie się Trolli z okolicy. Świetne są zapożyczenia ze współczesnego świata. Jeden z ludzi nazywa się Dezodor Dior a jeden z Trolli Fidel-Kastor. Nie brak oczywiście scen brutalnych i krwawych, z resztą Trolle żywią się m.in. ludźmi, co jest chętnie pokazywane w komiksie.

Rysunki lekko groteskowe, wykonane przez innego twórcę niż w serii o Lanfeuście, co łatwo dostrzec. Bardzo dobra kolorystyka.

Bardzo dobry, radosny komiks.

[Jarek Obważanek]

Scenariusz: Scotch Arleston
Rysunki: Jean-Louis Mourier
Wydawca: Egmont Polska
48 stron, format A4, miękka oprawa, papier błyszczący, kolor
Cena: 17,90 zł

Poglądy wyrażane w recenzjach są osobistymi odczuciami ich autora i nie powinny być uznawane za prawdy objawione.

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa