RECENZJE

"Alpha" tom 1: "Wymiana"

Na łamach "Świata komiksu" został opublikowany czwarty tom tej serii. Alpha jest tam agentem CIA. Jednak w tomie pierwszym objawia się nam jako francuski malarz i co ciekawe, ma znacznie lepszy charakter, nie denerwuje cwaniackimi odzywkami. Poznaje on Assię Donkową, która twierdzi, że przyjechała do Paryża w celu znalezienia obrazów młodych Francuzów, by wystawić je w Moskwie we własnej galerii. Rzeczywistym jej celem okazuje się jednak wymiana rubli na dolary. Zdziwił mnie ogromnie pomysł takich transakcji, bo przecież ruble trudno nazwać atrakcyjną walutą. Wszystko zostaje wyjaśnione w końcówce albumu, chociaż niespecjalnie mnie to przekonuje.

Fabuła albumu nie jest specjalnie skomplikowana, chociaż całkiem dobra. Razi trochę przegadane zakończenie, poza tym sam pomysł wymiany wydaje się bardzo dziwny. Trochę zabawna jest rola głównego bohatera w całym albumie.

Rysunki Jigounova są bardzo staranne, realistyczne, prezentuje znakomity warsztat. Również kolorystyka jest nienaganna a miejscami wręcz bardzo ciekawa.

Generalnie rzecz biorąc całkiem dobra historia sensacyjna.

[Jarek Obważanek]

Scenariusz: Pascal Renard
Rysunki: Youri Jigounov
Wydawca: Egmont Polska
48 stron, format A4, miękka oprawa, papier matowy, kolor
Cena: 16,90 zł

Poglądy wyrażane w recenzjach są osobistymi odczuciami ich autora i nie powinny być uznawane za prawdy objawione.

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa