KARTOTEKA

ostatnio wydany
nr 6

okładki

MA-88
Redaktor naczelny: Jerzy "V2" Moskal

Fanzin "MA-88", czyli Marionette-88, swoją nazwę wziął od androida bojowego z pierwszego (jeszcze fanzinowego) komiksu Masamune Shirow (autora m.in. "Appleseed" i "Ghost in the Shell"). Fanzin uruchomiony został we wrześniu 2001. Powstaje w Szczecinie i wywodzi się ze szczecińskiego klubu ManekiNeko, aczkolwiek obecnie ludzie mający udział w jego tworzeniu pochodzą z różnych stron Polski, a nawet spoza jej granic.

"MA-88" poświęcony jest głównie komiksowi japońskiemu (i "okolicom"), zawiera publicystykę, komiksy fanowskie polskich rysowników, oraz (od numeru 3) undergroundowe prace japońskiego rysownika i muzyka Naritady Shintaniego z Tokyo. Częste operowanie humorem z podtekstem erotycznym czyni zin skierowanym do trochę starszego odbiorcy, aczkolwiek wytrawnych czytelników "Playboya" i "Hustlera" nie powinien niczym zaskoczyć (oczywiście negatywnie).

"MA-88" rozprowadzany jest głównie na konwentach, istnieje także możliwość sprzedaży wysyłkowej. Szczegółowe informacje na temat dystrybucji i zawartości na stronie fanzina - Coffee Shop Onimal. Kontakt e-mailowy: Jerzy "V2" Moskal.
[Jerzy "V2" Moskal]

nr 1

 

 

nr 2

 

 

nr 3

 

 

nr 4

 

06.2003

nr 5

 

09.2004

nr 6

 

05.2005

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa