ARCHIWUM

30.07.2001


Ostatnio wydane

[Akira 9: Opanować chaos] [Kaczor Donald 30/2001] [Pokemon 8/2001] [Gigant Poleca tom 8]

Rusza konkurs K'01

[K'01]

Już można głosować na propozycje do nagród K'01. Nie trzeba nawet nigdzie wychodzić, formularz znajduje się także na WRAKu, a konkretnie tutaj.
[Jarek Obważanek]

Na początku września piątka waszych propozycji, która dostanie najwięcej głosów w każdej kategorii i druga piątka wytypowana przez organizujący plebiscyt Krakowski Klub Komiksu trafi na kupony jako oficjalne propozycje do nagród. Głosowanie trwać będzie od 1.09 do 27.10.2001, a oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi tradycyjnie w trakcie Krakowskiego Festiwalu Komiksu i Mangi w dniu 28.10.2001.

Przy okazji chciałem podziękować Igor Soszynski Igorowi Soszyńskiemu za pomoc i odwalenie czarnej roboty [na jego stronie Komiks w Polsce również znajduje się formularz głosowania - przyp. Jarek Obważanek]. Dziękuję także Jarkowi Obważankowi.

W miarę możliwości proszę o rozpowszechnienie zaproszenia.
[KKK]


Produkt i Komiksowy Poniedziałek
Simson trochę się pospieszył [chodzi o informację, którą opublikowałem 22.07.2001 - przyp. Jarek Obważanek]. Te serie to pewność na 99%. Wydawnictwo jest rozochocone tą myślą, obliczono już koszty i będzie dobrze. Nakład każdej serii to 8000 egz. i całość będzie się opłacała już przy sprzedaniu połowy nakładu, przy kultowości Produktu i znając naszych czytelników liczymy na większą sprzedaż, więc można już teraz uznać tę ideę za udaną. Nie, żartuję :) , czas pokaże.
Oprócz Produktu będziemy wydawać TRZY serie: Po zmroku (txt i gfx: Myszkowski), Gudrun (txt: ja, gfx: "Kurt" Kochański) i Parish (mojego autorstwa). Parish premierę miałaby na Festiwalu w Łodzi 6. października a 8. pojawiłaby się w sprzedaży. Jeśli Myszkowski się wyrobi jego seria debiutowałaby tydzień wcześniej. Prócz tego nowe Produkty, w zmniejszonej objętości i oczywiście niższej cenie.
Każdy zeszyt (prócz Produktu) będzie liczył 28 stron (w tym kolorowa okładka) i będzie kosztował około 3 PLN. Tworzymy także plan tzw. Komiksowego Poniedziałku, wszystkie serie i Produkt będą wychodziły co półtora miesiąca i zawsze w poniedziałek. Chcemy doprowadzić do sytuacji, że każdy nasz fan będzie mógł prawie w każdy poniedziałek kupić sobie tani komiks (w końcu będą to aż cztery tytuły i jeśli całość wypali, wprowadzimy kolejne serie).
Z powodu tych serii opóźni się o dwa tygodnie Produkt #9, ukaże się 10. wrzesnia i będzie to poniedziałek :) czyli można powiedzieć, że inicjujemy już tę nową świecką tradycję.
[Śledziu]


Hans Kloss powraca

[Hans Kloss]

J-23, najsłynniejszy polski agent czasów wojny powraca, za sprawą reedycji kultowego już komiksu. Przygody Hansa Klossa wznawia wydawnictwo Muza S.A., które dziedziczy prawa do pozycji wydawanych przez Sport i Turystykę, pierwotnego wydawcę przygód Stasia Kolickiego alias J-23.
Według nieoficjalnych informacji, sprawa wydaje się przesądzona i 1 sierpnia na półkach księgarskich powinno ukazać się nowe wydane serii, która na wtórnym rynku komiksowym osiąga niebotyczne ceny, potwierdzające stały popyt na przygody J-23 [jest to nieprawda, ceny u uczciwych sprzedawców nie przekraczają 10 zł za odcinek - przyp. Jarek Obważanek].
Muza S.A. odnowiła kontrakty z twórcami komiksuczyli grafikiem Mieczysławem Wiśniewskim, autorami scenariusza na bazie którego powstał zarówno komiks jak i serial o przygodach J-23, czyli Zbigniewem Safjanem i Andrzejem Szypulskim.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami, można spodziewać się również wskrzeszenia kolejnego "tytana" polskiego komiksu, czyli Kapitana Żbika.
Za ciekawostkę można uznać fakt, że już teraz prawa do wydania przygód J-23 wykupili za całkiem zgrabną sumę Czesi. Ciekawe jak w języku naszych południowych sąsiadów będzie brzmiała kwestia: "Bruner ty świnio"? ;)
[książki.pl]

Stanisław Mikulski utrzymuje, że zdania "Bruner, ty świnio" Kloss nigdy nie wypowiedział.
[Jarek Obważanek]


Daniel Day-Lewis w ekranizacji komiksu?

[Daniel Day-Lewis]

Daniel Day-Lewis wyraził zainteresowanie rolą w ekranizacji komiksu ze stajni Marvela.
Na kinowym ekranie ożyją postaci z książeczki pt. "Sub-Mariner". Dey-Lewis chciałby wcielić się w postać księcia Namora półczłowieka-półryby, który na początku pomaga ludzkości a później, kiedy ludzie zaczynają zanieczyszczać podwodny świat, będący jego królestwem, wypowiada im wojnę.
Prezydent wydawnictwa Marvel, Avi Arad, mówi: "Historia przedstawiona w tym komiksie, mimo że po raz pierwszy opublikowana została w 1941 roku, jest nadal bardzo aktualna ze względu na postępującą niszczycielską działalność ludzi."
Nie wybrano jeszcze ani reżysera, ani scenarzysty filmu.
[Stopklatka]

To dwunasta zapowiedź ekranizacji amerykańskiego komiksu, którą zamieszczam na WRAKu (licząc te, które jeszcze nie miały premiery). Proponowałbym zbytnio się nie napalać, bo niektóre pozycje mogą się okazać wyłącznie marzeniami filmowców (nie dotyczy to oczywiście tych, które są już w trakcie realizacji).
[Jarek Obważanek]


Film "Blade 2" - premiera
Amerykańska premiera filmu "Blade 2" zaplanowana została na 22 marca 2002 roku. Z oryginalnej obsady filmu, w kolejnej części zgodzili się wystąpić tylko Wesley Snipes i Kris Kristofferson. Na planie "dwójki" dołączyli do nich między innymi: Luke Goss, Tcheky Karyo i Ron Perlman.
[Stopklatka]


Filmowy Spider-Man już zarabia
"Spider-Man" zarobił już 40 milionów dolarów. Mimo że film Sama Raimi wejdzie na ekrany amerykańskich kin dopiero w maju przyszłego roku, firmy Tricon Global Restaurants (właściciel Taco Bell, KFC I Pizza Hut) oraz Kellogg's już teraz zakupiły prawa do wykorzystania motywów z filmu przy promocji swoich produktów. Bardzo prawdopodobne, że dochód filmu powiększy się wkrótce o kolejne kilkadziesiąt milionów dolarów, ponieważ prowadzone są już rozmowy z innymi firmami, które także chciałyby reklamować swoje produkty przy pomocy Człowieka-pająka.
[Stopklatka]


26.07.2001


"AQQ" 25 i niespodzianki
Numer 25 będzie jubileuszowy, w związku z tym pojawi się parę niespodzianek - np. 12 stron KOMIXORAMY z Kicem Przystojniakiem, Plasteliną i Mikropolis. Plakat tym razem z KICEM PRZYSTOJNIAKIEM - bardzo ciekawy. Natomiast w środku m.in. o komiksie "Quo Vadis" narysowanym przez Ozgę (już mam wydrukowaną 1. część z próbnego nakładu), wielki wywiad z Jerzym Ozgą i fragmenty jego starych i nowych nigdzie jeszcze niepublikowanych komiksów. Będzie fragment nowego "Likwidatora" (inny niż w PRODUKCIE). Komiksy Rebelki i Szneidera, Myszkowskiego i Stelmaszyka, plus parę niespodzianek.

UWAGA! We wrześniu ukaże się osobny album ZIN ZIN PRESS, który pokaże jednego z bardziej znanych autorów z pokolenia 30-latków. Na razie nie zdradzam szczegółów.
[Witek Tkaczyk, AQQ]

Poprzedni numer AQQ ukazał się 10. czerwca. Jak go zamówić dowiesz się tutaj.


Scenariusz "X-Men 2"
Zak Penn i David Hayter piszą dwa oddzielne scenariusze do drugiej części filmu "X-Men". Nie są znane jeszcze szczegóły fabuły tworzonej przez scenarzystów, jednak wiadomo, że producentka "X-Men 2" - Lauren Schuler Donner - jest bardzo zadowolona z ich pracy.
[Stopklatka]


25.07.2001


Ostatnio wydane

[Zona Fox Kids 12-13/2001]

Film "Spider-Man" prawie nakręcony
Sam Raimi donosi, że gotowe jest już 90 proc. "Spider-Mana". Reżyser obrazu dodaje również, że zakończenie zdjęć nastąpi za dwa tygodnie a zaraz potem członkowie ekipy realizacyjnej przystąpią do montażu. Premiera filmu o przygodach człowieka-pająka w Stanach odbędzie się 3 maja 2002 roku (w Polsce w lipcu). W rolach głównych w filmie zobaczymy między innymi: Tobey'a Maguire'a, Willema Dafoe i Kirsten Dunst.
[Stopklatka]


24.07.2001


"Elle" o komiksach
Sierpniowy numer "Elle" w dużej części poświęcony jest komiksowi, m.in. obszerny wywiad z G. Rosińskim, fragmenty XXVII księgi Tytusa, artykuł o Larze Croft, kpt. Żbiku oraz wiele innych.
[Tomasz Libera]


Egmont i Infor - zmiana w wysyłce
Wreszcie, po licznych interwencjach klientów, doczekaliśmy się poprawy jakości usług wysyłkowych świadczonych przez firmę Infor dla Klubu Świata Komiksu. Pakiet czerwcowy został rozesłany w kartonowych pudełkach, dzięki czemu komiksy dotarły w stanie bardzo dobrym, w odróżnieniu od poprzednich przesyłek, realizowanych w tzw. bezpiecznych kopertach. Pozostaje tylko życzyć Inforowi szybkiej realizacji zamówień.
[Jarek Obważanek]


Pierwsza polska strona o Lucky Luke'u
Od czerwca działa strona o Lucky Luke'u. Zapraszam do jej odwiedzenia.
[Jarek Obważanek]


22.07.2001


Morris nie żyje

[Morris]

W Brukseli w wieku 77 lat zmarł Morris (Maurice de Bevere), twórca komiksów o Lucky Luke'u.
[Bartek - intolerance]


Produktywne wiadomości
Praca nad filmem Osiedle Swoboda została przerwana na czas jakiś gdyż Śledziu pracuje nad albumem dla Egmontu a ja także mam ofertę narysowania albumu (ok. 60 stron).
Produkt od 10 numeru zmienia formułę!!! Będzie tańszy i cieńszy i będzie wychodził co 1,5 miesiąca. W zamian za to pod egidą magazynu pojawią się (na razie) 2 mini serie wydawane osobno!!! Na początek będą to historie Kurta i Myszkowskiego - ok. 30 stron wychodzących co 2 tygodnie!!!
[Simson]


"Kfiatuszki" - nowy polski komiks
Miesięcznik "Filipinka" zaczął publikować nowy komiks Tomka Leśniaka (rysunek) i Dennisa Wojdy (scenariusz) pt. "Kfiatuszki". Jest to opowieść o trzech nastoletnich dziewczynach: Baśce, Adeli i Natce. "Kfiatuszki" to pierwszy polski komiks dla dziewczyn. Bohaterki mówią i wyglądają tak jak współczesne nastolatki a historia jest osadzona w polskich realiach. Należy też zaznaczyć, że komiks nie promuje stereotypów poniżających kobiety. Przemawia w nim język współczesnych młodych kobiet (patrz amerykański ruch "Riot Grrrls"). Autorzy chcą by komiks był czytany zarówno przez dziewczyny jak i przez chłopców.
Komiks o Kfiatuszkach będzie publikowany w Filipince co miesiąc. Planowany jest też album. Premierowy odcinek pt. "Walc pożegnalny" pojawił się w "Filipince" nr 8 (lipiec 2001).
Na obrazku od lewej do prawej: Baśka, Adela, Natka.
[Dennis Wojda]

[Kfiatuszki]


Akira opóźniony

[Akira 9: Opanować chaos]

Jak donosi wydawnictwo J.P.Fantastica, wydanie zaplanowanego na 2 lipca dziewiątego tomu serii "Akira" Katsuhiro Otomo, niestety opóźni się, za co firma przeprasza swoich czytelników. Skład tego odcinka rozpoczął się dopiero w zeszłym tygodniu ze względu na poślizg z przesyłką materiałów od francuskiego wydawcy. Ze względu na oczekiwanie na swoją kolej w drukarni, "Akira" numer 9 ukaże się najprawdopodobniej za tydzień.
[manga.com.pl]


Motopol - Twój Komiks
Zamieszczam okładki wydanych albumów jako uzupełnienie informacji z 14.07.2001

[Papirus - Władca trzech wrót] [Niebieskie Mundury - Wybuchowy ładunek]

Plebiscyt K'01
Na podstronie 2.KFKiM informacje o plebiscycie K'01. Pojawiły się nowe kategorie, m.in. Strona internetowa (nie chcę wam niczego sugerować :)
[Jarek Obważanek]


20.07.2001


Ostatnio wydane

[Wydanie Specjalne 2/2001 - Tomb Raider: Maska Meduzy cz. 2] [Mega Komiks 2/2001 - Aliens vs. Predator: Xenogenesis] [Oh! My Goddess tom 10] [Kaczor Donald 29/2001]

Zerowy Żbik "Pięć błękitnych goździków"

[Żbik: Pięć błękitnych goŸdzików]

Zeszyt zawiera dwa epizody przygód kpt. Żbika, które publikowano w Wieczorze Wrocławia w 1968 r. Są to: "Pięć błękitnych goździków" oraz "Dziękuję kapitanie", które ukazało się w zmienionej formie jako oddzielny zeszyt. Dodatkową atrakcją jest gościnny udział czołowych polskich rysowników. "Pięć błękitnych goździków" to wydawnictwo kolekcjonerskie o ograniczonym nakładzie z numeracją każdego egzemplarza.
[Internetowy Sklep Komiksowy]


Nieoficjalna strona JPF
Z niemal trzytygoniowym opóźnieniem została uruchomiona nieoficjalna strona wydawnictwa J.P.Fantastica autorstwa Ronina (vel Warlock) i Mr. Gato. Polecam!
[Jarek Obważanek]


19.07.2001


"Władcy chmielu" w TVP2
Dziś w programie TVP2 o godzinie 20:00 zostanie wyemitowany pierwszy z 3 odcinków miniserialu obyczajowego z 1996 roku pod dźwięcznym tytułem "Piwny smak miłości". Jest to ekranizacja niedawno wydanej w Polsce serii "Władcy Chmielu".
Wypatrzył Tomasz Konatkowski.
[Jarek Obważanek]


Ostatnio wydane

[Dragon Ball 6] [Chirality 3] [Zona Fox Kids 11/2001]

Kolejne komiksy na żywo
Dziś pojawiły się na WRAKu kolejne komiksy Adlera i Piątkowskiego: "Zapałki", "Druty" i "2001". Jest także "Matrix wg Śledzia". Komiksy te kiedyś znajdowały się na stronie KranGa, która kilka miesięcy temu zniknęła z sieci i już nie wróci.
Obecnie "system nawigacyjny" posiadają już wszystkie komiksy w dziale Na żywo oprócz "Kajtka-Majtka", "Kajtka i Koka na wakacjach" oraz "Thruda Barbarzyńcy".
Piszcie, co chcielibyście jeszcze przeczytać na WRAKu.
[Jarek Obważanek]


Thrud się przeprowadza
Dziś na WRAKu pojawił się również Thrud Barbarzyńca. Jak dotąd miał swoją oddzielną stronę, ale uznałem, że nie ma takiej potrzeby.
[Jarek Obważanek]


16.07.2001


Nowe plany wydawnicze Produktu

[Produkt 9 - okładka]

Od 10 numeru Produkt zmniejsza swoją objetość do 64 stron, zmniejsza także cenę (wracamy do starej, dobrej liczby 6,66 a może jeszcze taniej), ruszamy za to z osobnymi seriami rysowanymi przez "produktywnych" twórców (pod egidą magazynu). Będzie Osiedle Swoboda, będzie Myszkowski, będzie Kochański i będzie dobrze.... Praca nad filmem ruszyła z kopyta..... Śledziu i Simson siedzą w Bydgoszczy i w oparach C2H5OH a także THC tworzą arcydzieło jakiego jeszcze nie było!!!!!!
[Simson]


Nowe oblicze WRAKa
Działa już archiwum. Po kilku miesiącach wraca dział sklepy. Cała strona nadal wymaga wielu poprawek kosmetycznych, ale to już jest mniej ważne.
[Jarek Obważanek]


15.07.2001


Nowe oblicze WRAKa
Z okazji pierwszych urodzin WRAKa druga niespodzianka - zmiana wyglądu. Nowego WRAKa wymyślił i stworzył Krawiec a.k.a. Magius.

Chwilowo nie działa Archiwum, mogą być też inne kłopoty. Informujcie mnie o błędach!
[Jarek Obważanek]


Ostatnio wydane
Dragon Ball 6


Nowości Waneko
W związku ze wzrostem cen papieru i wycofaniem Locke'a oraz Jeża z kiosków, wydawnictwo Waneko podniosło ceny obu serii. Tomik każdej z nich będzie teraz kosztował 13.50. W zamian za to przygotowano jednak mała rekompensatę dla fanów Locke'a. Objętość numeru 9 będzie wynosiła 200 stron! Zaś numer 10 będzie jeszcze grubszy (230 stron!) Objętość Detektywa Jeża również się zwiększy. "Tu detektyw Jeż" #6 w sprzedaży ukaże się już w przyszłym tygodniu, "Locke superczłowiek" #9 w drugiej połowie lipca.

[Locke superczłowiek 9]

Krótkie streszczenie zawartości Locke'a nr 9 "Lustrzany pierścień": Rok kosmiczny 375, tzw. "Cesarski Plan", którego celem jest eksterminacja ESP-erów, ponosi fiasko. Twórca programu realizującego ten plan, dotknięty amnezja genialny programista Lan, żyje chroniony przez Locke'a. Casandra, kobieta-haker, ścigana przez policję Federacji, przypadkowo trafia na back-up pewnego tajemniczego programu...
Mimo, ze chronologicznie, według kalendarium lat kosmicznych, "Lustrzany pierścień" dotyczy stosunkowo wczesnej epoki, został on stworzony przez HIJIRI Yuki dopiero w latach 1995-96, jako jeden z najnowszych epizodów. Uważni czytelnicy przekonają się, że ten odcinek Locke'a jest bardziej od poprzednich dopracowany tak pod względem fabularnym, jak i graficznym. Niebanalne postacie życiowych rozbitków, pełniących tu role "czarnych charakterów", czynią "Lustrzany pierścień" małym mangowym arcydziełem.


[Tu detektyw Jeż 6]

Z 6 tomiku Jeża dowiemy się m.in.: Co może zrobić miłość z umysłem dojrzałego detektywa? Jaka tajemnice kryje w sobie mały schowek bagażowy na dworcu kolejowym? Jak potoczą się losy małego chłopca, którego porwano dla okupu i jak jego historia wpłynie na życie jego ojca?
[Esensja]


Można już obejrzeć teaser zwiastunu "Spider-Mana"
W sieci pojawił się teaser zwiastunu najnowszego filmu Sama Raimi'ego pt. "Spider-Man".

Fabuła filmu skupia się na przygodach Petera Parkera, który przeistacza się w superbohatera pod wpływem ukąszenia radioaktywnego pająka. Realizowany w studiu Columbia Pictures obraz, wejdzie na ekrany amerykańskich kin w maju 2002 (u nas w lipcu). W roli obdarzonego niezwykłymi siłami młodzieńca wystąpi Tobey Maguire. W filmie partnerowali mu będą między innymi: Willem Dafoe w roli Zielonego Goblina, największego wroga człowieka-pająka i Kirsten Dunst w roli jego ukochanej. Autorami scenariusza, który powstał na podstawie komiksu, są David Koepp i Scott Rosenberg.

Prezentowany teaser jest zapewne niewielką próbką tego co zostanie zaprezentowane na ekranie kinowym. Jednak animowane sceny, które zgodnie z informacjami producentów stanowiły będą większą część filmu, wymagają jeszcze wielu obróbek i wielu godzin pracy specjalistów od efektów specjalnych. Tutaj jest do obejrzenia zwiastun filmu.
[Stopklatka]


Urodziny WRAKa
Komiksowy serwis informacyjny WRAK ma już rok! Z tej okazji w zreorganiozwanym dziale Na żywo umieściłem komiksy Breakoff i 48 stron Adlera i Piątkowskiego (na razie bez "systemu nawigacyjnego"). Niestety, nie wszystkie atrakcje przewidziane na urodziny wypaliły. Być może uda się je zrealizować za kilka dni. WRAK od niedawna jest na innym serwerze, jest on znacznie szybszy i pojemniejszy.

Strona ta nie przetrwałaby do dziś, gdyby nie duże zainteresowanie z Waszej strony. Licznik zliczył już blisko 13 000 odwiedzin. O każdej aktualizacji informuję na e-mail ponad 130 osób. Te liczby oraz ciepłe listy mobilizują mnie do sumiennej pracy (czasem zawodzę, ale musicie mi to wybaczyć). Dziękuję wszystkim, którzy dzielą się ze mną informacjami a także sugestiami nt. zawartości WRAKa.
[Jarek Obważanek]


10 lat "Sin City"
Zmieniłem wygląd Nieoficjalnej strony Sin City. Powód jest dwojaki. Po pierwsze mija dziesięć lat od pojawienia się serii na rynku. Pierwszy odcinek ukazał się w czerwcu 1991 roku w miesięczniku "Dark Horse Presents". Po drugie strona kilka dni temu obchodziła drugie urodziny. Wszystkich fanów serii serdecznie zapraszam na odświeżoną stronę. Od dziś znajduje się ona na tym samym szybkim serwerze co WRAK. Już niedługo pojawią się na niej tłumaczenia.
[Jarek Obważanek]

[Nieoficjalna strona Sin City]


14.07.2001


Ostatnio wydane

[Kaczor Donald 27/2001] [Kaczor Donald 28/2001]

"Tomuś: Choroba Maliny"

[Tomuœ: Choroba Maliny]

Komiks Tomka Bińka (rysunek) i Rafała Urbańskiego (scenariusz) zostanie opublikowany przez wydawnictwo Studio Domino (wydawca ZNAK-u). Wydrukowany będzie już niebawem a w Empikach będzie dostępny koło września/października, ale przed konwentem w Łodzi.
Komiks cz-b, 60 stron.
[Rafał Urbański]


Motopol - Twój komiks w natarciu
Jak podaje wydawnictwo Motopol, na rynku można już kupić komiksy z trzech róznych serii. Są to "Władcy Chmielu" - tu licencja jest już kupiona na wszystkie części, "Niebieskie mundury" - tu licencja kupiona jest dopiero na część serii, a obejmuje ona ponad 40 tomow; wydawnictwo czeka jak seria się przyjmie na naszym rynku. Trzecia seria to "Papirus" - tu też licencja została kupiona na kilka tomów, a liczy ona już ponad 20.
Po 20. lipca będzie dostępna czwarta seria wydawana jak "Władcy chmielu" pt. "W kręgu podejrzeń" - 9 tomów i na wszystkie już są kupione licencje.
Możliwe, że przed końcem roku pojawi się jeszcze jedna seria, ale to jest dopiero w planach.
[Rafał Urbański]


Film "Daredevil"

[Daredevil]

Studio 20th Century Fox przygotowuje się do ekranizacji kolejnego komiksu.

Tym razem na ekranie kinowym ożyją postaci z komiksu pod tytułem "Daredevil". Jego bohaterem jest syn boksera, Matthew Murdock, który uratował człowieka przed pewną śmiercią pod kołami rozpędzonej ciężarówki. Jednak w wyniku zetknięcia się z bardzo radioaktywnym izotopem, Matthew stracił wzrok. Kilka lat późnej, wykorzystując swoje nadprzyrodzone zdolności, Matt staje się przeciwnikiem zła i występku.

Reżyserem filmu będzie Mark Steven Johnson (twórca filmu pt. "Simon Birch"), który mimo że nie skompletował jeszcze obsady do filmu, zapewnia, że zdjęcia rozpoczną się w listopadzie tego roku. Scenarzystami obrazu są Mark Steven Johnson i Brian Helgeland. Do obsady głównych ról w filmie brani są pod uwagę między innymi: Guy Pearce, Matt Damon i Ed Norton.

Tymczasem wszyscy fani Daredevila mogą obejrzeć zrealizowany przez młodego francuskiego reżysera, Davida Sarrio, krótkometrażowy (trwający 3 minuty) film oparty na fabule amerykańskiego komiksu. Obraz, którego realizacja kosztowała 5 tysięcy dolarów, znaleźć można pod adresem: www.cine-courts.com.
[Stopklatka]


5.07.2001


"Superman" Johna Woo?
John Woo zrealizuje najprawdopodobniej nowy film o przygodach Supermana. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami scenariusz filmu przewiduje śmierć superbohatera i jego późniejsze zmartwychwstanie, jednak jak do tej pory nie są znane żadne inne szczegóły dotyczące filmu. W roli Supermana wystąpi najprawdopodobniej David Duchovny. Tytuł filmu brzmiał będzie "Superman Destruction". Z tym projektem związane były już nazwiska reżyserów: Kevina Smitha i Tima Burtona oraz Nicholasa Cage'a jako odtwórcy głównej roli.
[Stopklatka]


Cage filmowym Ghost Riderem
Empire poinformował, że Nicolas Cage na pewno zagra w filmie "Ghost Rider". Wiadomość tę potwierdził jeden z producentów filmu, aktor Jon Voight. Voight zapowiedział również, że pragnie wystąpić u boku Cage'a w tej kolejnej ekranizacji komiksu Marvela.
[Stopklatka]


Produkt 8

[Produkt 8]

Ukazał się nowy Produkt - 9,99 zł i 100 stron.

W tym numerze się trochem pozmieniało. Nie ma shortu Dziki Brat. Na jego miejsce wchodzi słynny Likwidator Ryszarda Dabrowskiego, jest to fragment (spójny) nowego albumu Likwidator - Krwawy Rajd. Osiedle ma 20 stron, o dwie strony (do 10) urosła objętość "Opowieści na sygnale". Jest też ostatni epizod komiksu Dren: Sirena (jest także 3-planszowy short Myszkowskiego, parodia Kruka), Gangsta ep.4 i oczywiście nie mogło zabraknąć Jeża Jerzego i Pokoleń - sagi gangsterskiej. Plus txty i inne takie.
[Śledziu]


4.07.2001


Ostatnio wydane

[X 7] [Cartoon Network 35]

Tenbit
Tutaj można już zobaczyć wszystkie nadesłane prace na konkurs ogłoszony przez Świat Komiksu i Tenbit.pl.
[Warlock]


2.07.2001


Ostatnio wydane

[Skarga utraconych ziem: Kyle z Klanach] [Ksišżę Nocy: Pełnia] [Cygan: Cygańska gwiazda] [Mały Sprytek: Dać ci mój palec?]

Magneto w "X-Men 2"
Ian McKellen na swojej oficjalnej stronie poinformował fanów, że wcieli się ponownie w postać Magneto w nadchodzącym sequelu: "X-Men 2". Zdjęcia do tego filmu mają rozpocząć się pod koniec roku, a premiera planowana jest na Gwiazdkę 2002 roku. Dokładnie wtedy gdy do kin wejdzie druga część "Władcy Pierścieni".
[Stopklatka]

ARCHIWUM - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa