KARTOTEKA

ostatnio wydany
tom 2
Klątwa

okładki

Ja, Vampir
Tytuł oryginału: Je suis un Vampire
Scenariusz: Carlos Trillo
Rysunki: Eduardo Risso
Wydawca: Taurus Media
Wydawca oryginału: Albin Michel

Opis wydawcy:
Opowieść o bezimiennym, dziesięcioletnim chłopcu, który nie może umrzeć od 5000 lat. Obłożony tzw. Klątwą Faraona nie starzeje się i odradza się w promieniach słońca. Chłopiec ma wroga - egipską kapłankę, którą również dotknęła klątwa. Marzy ona o jednym - żeby zabić chłopca raz na zawsze. Ich pojedynek trwa już 5000 lat. Żadnemu z nich nie udało się pokonać ostatecznie przeciwnika. Za każdym razem życiodajne słońce przywraca do życia pokonanego. Po 50 latach chłopiec odradza się we współczesnym świecie. Gdzie jest jego przeciwniczka? Kiedy dojdzie do pojedynku? Kto wygra tym razem?
[Taurus Media]

Historia zamyka się w czterech tomach. Powstała w Argentynie około 1995 roku, pierwsze znane wydanie ukazało się we Francji pięć lat później. Polska edycja ukazuje się na licencji Strip Art Features z okładkami przygotowanymi specjalnie dla tego wydawcy.

1.

Wskrzeszenie
[La Résurrection]

(03.2000)

10.2006

2.

Klątwa
[La Malédiction]

(05.2000)

03.2008

3.

La Destruction

(03.2001)

 

4.

La Résolution

(05.2001)

 


Czerwony tytuł oznacza odcinek jeszcze niewydany na polskim rynku. W nawiasie po tytule jest data wydania oryginalnego, a następnie (już nie w nawiasie) wydania polskiego (czerwona oznacza pozycję planowaną na podany termin).

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa