KARTOTEKA
ostatnio wydany
tom 4
Autobus morderca

Chicanos
Scenariusz: Carlos Trillo
Rysunki: Eduardo Risso
Wydawca: Sutoris
Wydawca oryginału: Norma

Opis wydawcy:

Alejandrina Jolanda Jalisco nie jest typowym detektywem, a już na pewno nie przypomina tych znanych z seriali. Nie nosi prochowca jak Colombo ani starannie pielęgnowanych wąsów Herkulesa Poirota. Brak jej też charakterystycznego lizaka porucznika Kojaka. Alejandrinę wyróżnia coś innego - jest najbrzydszym prywatnym detektywem w całym mieście i co rusz pakuje się w poważne tarapaty: czy to narażając się groźnemu mafiosowi, niejakiemu panu Walkenowi, czy innym razem zostając niesłusznie oskarżoną o morderstwo swojego niedoszłego klienta.

Jolanda jednak nie poddaje się. Mimo trapiącego ją pecha oraz notorycznie pustego portfela, zapamiętale stawia czoło przeciwnościom losu. Niełatwy jest bowiem los Chicany w pełnym Gringos Nowym Jorku.

[Sutoris]

Komiks powstał około 1995 roku dla francuskiego wydawnictwa Vents d'Ouest, które w 1997 roku wypuściło album zawierający połowę całej historii. Całość została wydana prawdopodobnie dopiero w latach 2005–2006 w Hiszpanii przez Normę. Ta wersja ukazała się w Polsce na licencji Strip Art Features.

1. Biedna, brzydka i do tego detektyw
[Pobre, fea y detective]
(12.2005) 10.2007
2. Morderstwa i wielki pech
[Asesinatos y muy mala suerte]
(03.2006) 12.2007
3. Czy krew jest czerwona?
[¿La sangre es siempre roja?]
(07.2006) 03.2008
4. Autobus morderca
[El autobús asesino]
(10.2006) 03.2008


Czerwony tytuł oznacza odcinek jeszcze niewydany na polskim rynku. W nawiasie po tytule jest data wydania oryginalnego, a następnie (już nie w nawiasie) wydania polskiego (czerwona oznacza pozycję planowaną na podany termin).

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa