KARTOTEKA

ostatnio wydany
tom 1
Dzieci i ryby
głosu nie mają

okładki

Marzi
Scenariusz: Marzena Sowa
Rysunki: Sylvain Savoia
Wydawca: Egmont Polska
Wydawca oryginału: Dupuis

Opowieść o Polsce lat 80. widzianej oczami kilkuletniej dziewczynki. Niepowiązane fabularnie historie ukazują świat, którego logikę narzuca wola przetrwania. Kolejki, zapisy na towary, zakupy na zapas, zabawy dzieci, pielgrzymka papieża, czołgi na ulicach. Nie ma tu wielkiej polityki, martyrologii ani sentymentalizmu, jest natomiast szczerość w portretowaniu postaci i relacji rodzinnych oraz dbałość o szczegóły.

"Marzi" odwołuje się do emocji i wspomnień czytelników. Trafia do starszych i bardzo młodych. Pierwszym uzmysławia, ile się w Polsce zmieniło, drugim opowiada, jak było.

Marzena Sowa mieszka i pracuje we Francji oraz w Belgii. "Marzi" powstała z myślą o czytelnikach nieznających realiów PRL i mimo dużych barier społeczno-kulturowych została na rynku frankofońskim ciepło przyjęta przez krytykę.
[Egmont Polska]

Tomy wydania polskiego:

1.

Dzieci i ryby głosu nie mają
[zawiera tomy 1 i 2 wyd. org.]

(2005-2006)

10.2007

Tomy wydania oryginalnego:

1.

Petite carpe

 

(06.2005)

2.

Sur la terre comme au ciel

 

(04.2006)

3.

Rezystor

 

(04.2007)


Czerwony tytuł oznacza odcinek jeszcze niewydany na polskim rynku. W nawiasie po tytule jest data wydania oryginalnego, a następnie (już nie w nawiasie) wydania polskiego (czerwona oznacza pozycję planowaną na podany termin).

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa