KARTOTEKA

ostatnio wydany
tom 3
Objawienie

okładki oryginalne

Wieczna wolność
Tytuł oryginału: Libre à jamais
Scenariusz: Joe Haldeman
Rysunki: Marvano
Wydawca: Egmont Polska
Wydawca oryginału: Dargaud

Wieczna wojna między ludźmi a Bykarianami zakończyła się. Cena pokoju była wysoka: ludzkość musiała zaakceptować sposób życia nowych przyjaciół. Oznaczało to, że miliardy ludzi stały się częściami jednej zbiorowej świadomości. Ten zunifikowany (również genetycznie) byt nosi nazwę Człowiek.

Tymczasem na odległej planecie mieszka kilkuset ludzi, wciąż rozmnażających się płciowo, będących dla Człowieka rezerwuarem genetycznym. Czas płynie i zostają oni postawieni przed wyborem: albo poddają się manipulacji genetycznej i zostaną częścią Człowieka, albo zostaną wysterylizowani. Postanawiają w sprytny sposób sprzeciwić się narzuconemu im losowi: wsiadają na niszczejący na orbicie statek kosmiczny, rozwijający podświetlną prędkość, i wyprawiają się na kilka miesięcy w kosmos i z powrotem, spodziewając się, że zastaną ludzkość postarzałą o kilkaset lat i całkiem zmienioną sytuację.
[tłum. Błażej - Lagafium]

Trylogia.

1.

Inna wojna
[Une autre guerre]

(02.2002)

02.2003

2.

Exodus
[Exode]

(10.2002)

05.2003

3.

Objawienie
[Révélation]

(11.2003)

03.2004


Czerwony tytuł oznacza odcinek jeszcze niewydany na polskim rynku. W nawiasie po tytule jest data wydania oryginalnego, a następnie (już nie w nawiasie) wydania polskiego (czerwona oznacza pozycję planowaną na podany termin).

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa