KARTOTEKA
ostatnio wydany
tom 2
Moherowe sny

Mikropolis
Scenariusz: Dennis Wojda
Rysunki: Krzysztof Gawronkiewicz
Wydawcy: Siedmioróg, Mandragora, Egmont Polska

Opis wydawcy:

Mikropolis to małe miasteczko, architekturą przypominające postsocjalistyczne blokowiska, zamieszkane przez niezwykłych ekscentrycznych mieszkańców, z których każdy został obdarzony charakterystyczną osobowością. Wśród nich znajdziemy m.in. ucznia szkoły podstawowej Ozrabala, jego nadopiekuńczą babcię, tajemniczego doktora Murnaua, poetę Bruna, pijaka Borysa, nauczycielkę Pannę Julię, szynkarza Sama. Każde z nich posiada swoją historię, swoje miejsce i funkcję w miasteczku. Mikropolis jest miniaturą naszego świata, autorzy w doskonały sposób uchwycili wiele ludzkich przywar i słabości. Dodali do tego trochę absurdu i sporo wysmakowanego humoru. W scenariuszach nie brak również uniwersalnych problemów i filozoficznych pytań oraz licznych nawiązań do literatury, muzyki i kina.

Paski komiksowe z "Mikropolis" ukazywały się w prasie. Drukowały je m.in.: "Gazeta Wyborcza", "Wprost", "Aktivist", "DosDedos", "Brum", "Ślizg" "Fluid", "Meble", "Exklusiv", "The Cut" (Polska, Węgry, Czechy) oraz "Spirou" (Belgia).

[Egmont Polska]

1. Przewodnik turystyczny (Siedmioróg)
Przewodnik turystyczny (Egmont)
10.2001
12.2008
2. Moherowe sny (Mandragora)
Moherowe sny (Egmont)
10.2002
03.2009
3. Terra incognita ?


Czerwony tytuł oznacza odcinek jeszcze niewydany na polskim rynku. W nawiasie po tytule jest data wydania oryginalnego, a następnie (już nie w nawiasie) wydania polskiego (czerwona oznacza pozycję planowaną na podany termin).

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa