KARTOTEKA

okładki

przykładowe plansze

I.R.$.
Scenariusz: Stephen Desberg
Rysunki: Bernard Vrancken
Wydawca: Siedmioróg
Wydawca oryginału: Le Lombard

Larry B. Max pracuje w wydziale specjalnym I.R.S. (Internal Revenue Service), wszechpotężnego urzędu podatkowego w USA. Jak pianista wirtuoz potrafi czytać partytury Mozarta, tak Larry potrafi odczytywać schematy ukrywania wpływów i prania pieniędzy, ma dodatkowo dostęp do najnowocześniejszych systemów informatycznych, co daje mu wszystko, co jest potrzebne, by skutecznie wykazywać powiązania między fortunami a przestępczością. Jedna z jego najdelikatniejszych spraw dotyczy arcybogatego amerykańskiego Żyda, znanego z zaangażowania w odzyskiwanie dóbr skonfiskowanych przez Nazistów. Przyglądając się przez lupę kontom miliardera, Larry rozpoczyna niebezpieczna "podróż" ku źródłom jego wielkiej fortuny.

Ten nowoczesny, dynamiczny, pełen napięcia i tajemnic thriller bazuje na współczesnych intrygach polityczno-finansowych.
[Błażej - Lagafium]

1.

Droga fiskalna
[La voie fiscale]

(04.1999)

?

2.

Strategia Hagen
[La stratégie Hagen]

(04.2000)

 

3.

Blue Ice

(05.2001)

 

4.

Narkokracja
[Narcocratie]

(08.2002)

 

5.

Silicia Inc.

(05.2003)

 

6.

Le Corrupteur

(04.2004)

 


Czerwony tytuł oznacza odcinek jeszcze niewydany na polskim rynku. W nawiasie po tytule jest data wydania oryginalnego, a następnie (już nie w nawiasie) wydania polskiego (czerwona oznacza pozycję planowaną na podany termin).

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa