NEWSROOM

wtorek, 1.02.2011

filmy

Jeżowi Jerzemu urwał się film

28 lutego, z okazji zaplanowanej na 11 marca premiery filmu „Jeż Jerzy”, do sprzedaży trafić ma album „Jeż Jerzy na urwanym filmie”. Ma on mieć 80 stron formatu 215 × 290 mm w twardej oprawie i cenie 49,99 zł.

Czy kiedykolwiek, oglądając film, zastanawiałeś się, co by było, gdyby wydarzenia potoczyły się inaczej albo co też dziać się mogło przed napisami początkowymi lub po napisach końcowych? Na pewno tak! Teraz nie jesteś już skazany na domysły – przynajmniej nie jeżeli chodzi o film „Jeż Jerzy”. Niniejszy album przynosi wszystkie odpowiedzi – nawet na pytania, których nikt o zdrowych zmysłach nie ośmieliłby się zadać!

„Jeż Jerzy na urwanym filmie” to antologia komiksów stworzonych przez animatorów, rysowników i reżyserów filmu „Jeż Jerzy”. Poszczególne epizody uzupełniają świat wykreowany na potrzeby filmu, czasem są fantazją na temat dalszego rozwoju niektórych wątków, czasem stanowią próbę odpowiedzi na pytanie, co stało się przed pokazanymi w filmie wydarzeniami.

W albumie znalazł się również wybór szkiców, rysunków, layoutów czy storyboardów, które powstawały podczas pracy nad animacją. Ponadto Wojciech Wawszczyk, jeden z trzech reżyserów, wcielił się w rolę przewodnika, który z werwą objaśnia krok po kroku, jak do tego doszło, że na ekranach kin pojawił się Jeż Jerzy. To prawdziwa gratka dla wszystkich, których ciekawi filmowa kuchnia.

[opr. na podst. materiałów prasowych]

Jeżowi Jerzemu urwał się film - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa